Trendmicro İleri Tehdit Algılama

Gelen, giden ve yanlamasına hareket eden hedefe yönelik saldırıları tespit edin ve yanıtlayın

Hedefli saldırılara karşı gerçek zamanlı koruma

Kuruluşlar giderek artan bir biçimde ağlarında sinsi hedefli saldırılarla karşı karşıya kalıyor. Çoğu zaman standart savunmaları aşmak için özel olarak tasarlanan bu saldırılar fikri mülkiyeti ve müşteri bilgilerini parayı çevirme veya fidye amaçlı olarak temel verileri şifreleme amacını güdüyor.

XGen™ güvenliği ile güçlendirilen Advanced Threat Protection çözümümüz, hedefli saldırılar, gelişmiş tehditler ve fidye yazılımlarına karşı koruma sağlayan farklı nesillere ait karma savunma teknikleri sunuyor. Trend Micro™ Deep Discovery™ uygulamasını içeren Advanced Threat Protection günümüzün WannaCry dâhil olmak üzere sinsi fidye yazılımları, varyantları ve hedefli saldırıları gerçek zamanı tespit etme, analiz etme ve yanıt verme konusunda size güç katıyor.

Daha yüksek tespit oranı mümkün

Ağın herhangi bir yerindeki hedefli saldırıları ve hedeflenmiş fidye yazılımları tespit edin. NSS Labs 2017 Breach Detection Systems testinde, Deep Discovery yalnızca tehditlerin %100’ünü tespit etmekle kalmadı aynı zamanda da tehditlerin %90,3’ünü 1 dakikadan kısa bir sürede ortaya çıkararak en hızlı tespit süresini sağladı -en yakın sağlayıcıdan %15 daha yüksek.

360 derece ağ koruma

Deep Discovery Inspector, ağa giren ve çıkan ve lateral olarak kat eden ileri tehditleri ve hedefli saldırıları keşfetmek için tüm bağlantı noktalarını ve 105’den fazla ağ protokolünü izleyen bir ağ gerecidir. Cihaz, standart güvenlik savunmalarının göremediği kötü amaçlı yazılım, komut ve kontrol (C&C) iletişimleri ve saldırganların tespit edilmesi zor faaliyetlerini tespit eder ve analiz eder.

Gelişmiş kum havuzu analizi

Deep Discovery Analyzer, uç nokta koruma, web ve e-posta ağ geçitleri, ağ güvenliği ve diğer Deep Discovery özellikleri gibi güvenlik ürünlerinin değerini genişletmek için özelleştirilmiş kum havuzu analizi sağlar. Kuşkulu nesneler veya URL’ler otomatik olarak veya kullanıcı tarafından analize gönderilir ve tehdit görüşü otomatik olarak Trend Micro ve üçüncü taraf ürünleriyle paylaşılır. Analizör fidye yazılımları, ileri kötü amaçlı yazılım, sıfırıncı gün istismarları ve daha fazlasını tespit eder.

Tehdit paylaşımı ve ağ analizleri

Deep Discovery, gelişmiş tehditleri daha hızlı tespit etmek ve anlamak için bilgi paylaşımı ve analizden faydalanır. Trend Micro ve üçüncü taraf güvenlik çözümlerinde, standart temelli gelişmiş tehdit istihbaratı paylaşımı (YARA, STIX/TAXII) sağlar. Deep Discovery, gerçek zamanlı saldırı verileri ve görünürlüğü sağlamak için ağ trafiğinden metaverileri çıkararak olayları ilişkilendirir.

EnglishTürkçe