Ev içerisinde internet güvenliği neden önemli?

Özellikle kredi kartı gibi kişisel verileriniz ile işlemler yapılan ve çocuklarınızı emanet ettiğiniz internet ağı ev ağlarıdır. Bu durum, ev içerisindeki internet erişiminin de güvence altına alınmasının ne kadar önemli olduğunu açıkça göstermektedir.

Ev içerisinde kendinizi internet üzerinden gelecek zararlı içeriklerden nasıl koruyabilirsiniz?

Firewall: Ev içerisine konumlandırılacak ufak firewall cihazları ile ev ağınızı koruyun.

  • URL filtreleme: Zararlı veya çocukalarınızın erişmesini istemediğiniz sitelere erişimi engellleyebilirsiniz. Böylece bilginiz dışında site yönlendirmelerini de engellemiş olur, güvenliğinizi arttırmış olursunuz. Modemlere kıyasla kategori bazlı engelleme ve kategori listelerinin sürekli güncel tutuluyor olması yeni nesil firewalların büyük artısıdır.


  • Sıfırıncı gün saldırı güvenliği: Yeni nesil firewall’ ların güvenlik açısından en önemli savunma sistemi diyebileceğimiz sıfırıncı gün saldırı güvenliği ile dünyanın öbür ucunda bile olsa gerçekleşen bir saldırıyı tanıyan sistem, eviniz dahil tüm dünyada oluşan zararlıyı engelleyerek koruma sağlar.


  • İnternet Kullanım sınırlama: Özellikle çocuklarınız için saat kısıtlaması belirleyerek site erişim izinleri verebilirsiniz. Örnek olarak akşam 19.00’ a kadar çocuklarımızın Youtube’ a erişimini engelleyerek ders çalışmalarına engel olmayacak şekilde kontrollü bir eriişim sağlayabilirsiniz.


  • Gateway Antivirus: Ev internenize hangi cihaz bağlannırsa bağlansın gateway seviyesinde antivirüs savunması sağlar.

 


Uç Nokta Güvenliği: Ağ korumasına ek olarak cihazlarınızı da koruyun.

  • Antivirüs Yazılımı: ilgisayar, tablet ve telefonlara yüklenecek antivirüs yazılımları ile cihazlarınızı ev içerisinde ev dışında da koruma altında tutabilirsiniz.


  • Bulut Yedekleme: Verilerinizi ve cihazlarınızı buluta yedekleyin. Bu sayede su baskını, yangın, hırsızlık gibi olası felaketlerde kurtarma senaryoları ile veri kaybı yaşamamış olursunuz.

 

Daha fazla bilgi için iletişime geçiniz.


EnglishTürkçe