Türkiye’ de hızla yaygınlaşan elektronik imza (e-imza) ya da elektronik sertifika teknolojisinin de dolandırıcıların hedefi haline geldiği haberleri maalesef sıkça duymaya başladık.

E-İmza alırken nelere dikkat edilmeli?

  1. Yalnızca BTK tarafından E-imza üretme yetkisi olan firmalar, e-imza üretebilir. Farklı isimde firmalardan uzak durunuz. Türkkep e-imza üretme sürecini “E-Güven” işbirliği ile yönetmektedir. Türkkep’ ten alınan e-imzalar E-Güven’ in yetkinliğinde oluşturulur.
  • BTK tarafından yetkilendirilmiş Elektronik Sertifika Sağlayıcılarını görmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

https://www.btk.gov.tr/elektronik-sertifika-hizmet-saglayicilari

  • BD Bilişim Danışmanlık’ ın da içerisinde bulunduğu Türkkep Yetkili Başvuru Merkezlerini görmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

https://www.turkkep.com.tr/basvuru-merkezleri

2- E-imza başvuruları yüzyüze yapılmalıdır. Yetkili firma görevlileri başvuru sırasında kimlik kontrolü yapmalıdır. Yaygın kullanım alanı olan E-imza teknolojisinde sahtecilik ihtimallerinde oluşacak risk faktörlerini göz önünde bulundurursak, güvenliğin maliyetten çok daha önemli bir nokta olduğunu rahatça söyleyebiliriz. Bir çok firma gibi Türkkep Başvuru Merkezi olan BD Bilişim Danışmanlık’ da “Yerinde Hizmet” adı altında, başvuru merkezi ofislerine gelemeyen kişilerin başvurularını belirledikleri adreste gerçekleştirmektedir. Başvuru sırasında e-imza üretimini tamamlayıp, kullanıma hazır şekilde, bilgisayar altyapı kurulum desteği ve kullanım eğitimi ile birlikte teslim etmektedir.

3- Hizmet aldığınız firmadan, yaşanması ihtimal olan aksaklıklar durumlarında teknik destek alabiliyor olmanız, ihtimal olan sorunların hızlıca çözülmesinde çok büyük bir etken olacaktır. Türkkep 7/24 Müşteri Destek Hattı ile ve çalışma saatleri dahilinde BD Bilişim Danışmanlık olarak bizler müşterilerimize telefon ile veya ihtiyaca göre uzak bağlantı ile bağlanarak hızlıca çözüm sunmaktayız.

Başvuru için, www.bdbilisim.com sitesi içerisindeki “HIZLI BAŞVURU” kısmından talep oluşturabilirsiniz. En kısa süre içerisinde iletişime geçilecektir.

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

EnglishTürkçe